Biznes kwiatowy - jaki jest naprawdę?

czy prowadzenie kwiaciarni jest dochodowe? Na polskim rynku z każdym rokiem funkcjonuje mniej kwiaciarni. Badania pokazywały, że tych firm było rzeczywiście dużo, ale jednak z roku na rok firm jest jednak mniej. Wydawało się, że tendencja będzie się zmieniać, ale na tą chwilę wygląda na to, że była to złudna nadzieja i nadal liczba kwiaciarni się zmniejsza.

W ciągu 3 lat liczba takich firm zmniejszyła się aż o 7% mniej co w skali kraju świadczy o tym, że jest mniej o ponad 1500 kwiaciarni. Badania w branży florystycznej pokazują, że rynek mocno się zmienił. Większość firm podkreśla, że ich sytuacja zmienia się na gorsze i nie mogą się rozwijać. Dodatkowo niestety brak jest perspektyw, które mogłyby zmienić tą tendencję i trudno przypuszczać, by rynek w kolejnych latach zmienił się na lepsze. Większość firm stara się podkreślać, że nie mogą się rozwijać przez koszty zatrudnienia pracowników.

Dodatkowo aktualna sytuacja gospodarcza oraz konkurencja doprowadzają do tego, że firmy upadają. Przyczyny porażek kwiatowych przedsiębiorstw. Większość firm, które kończą swoją działalność w branży to firmy, które nie tak dawno się pojawiły na rynku i najczęściej nie były dobrze przygotowane do tego. Najczęściej porażka związana jest z tym, że ludziom wydaje się, iż prowadzenie kwiaciarni nie będzie niczym trudnym. Dlatego pojawia się złe finansowanie, źle dobrana lokalizacja i słaba oferta.

zaufanie klienta do kwiaciarni Jakość usług jest niska a to nie pozwala na budowanie marki. Wręcz przeciwnie bardzo trudno jest takim firmom zaistnieć i powalczyć o klientów. Część kwiaciarni, które muszą się zamknąć to także takie firmy, które wcześniej dobrze sobie radziły, ale ich czas minął i nie poradziły sobie one z tym jak zmienia się rynek. Jeśli firma nie była w stanie skutecznie reagować na zmiany na rynku to bardzo szybko okazywało się, że upadała i nie mogła się skutecznie rozwijać. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już pokazanie kwiatów na wystawie. Tak naprawdę w tej branży trzeba zrobić coś więcej, jeśli chcemy powalczyć o klienta i się rozwinąć.